Współczesna Kobieta:

Poznaj nasze Ekspertki oraz Ekspertów, którzy wezmą udział w wydarzeniu.

Katarzyna Miller

Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu. Psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Ukończyła psychologię i filozofię na UW. Treningu psychologicznego i prowadzenia psychoterapii uczyła się w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, a następnie od rzeszy nauczycieli polskich i zagranicznych (w tym Carla Rogersa). Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. „Chcę być kochana tak, jak chcę”, „Nie bój się życia", „Kup kochance męża kwiaty”, „Być córką i nie zwariować”. 
Dorota Czekaj

Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, Założycielka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i funduszu VC Black Swan. Z wykształcenia prawniczka, oraz absolwentka studiów MBA programu Copernic na francuskich uczelniach Institut d’Etudes Politiques – Science Po i Ecole de Mines de Paris. Ekspertka w zakresie kluczowych partnerstw, budowania długoterminowych relacji i włączającej komunikacji. Pomysłodawczyni i inicjatorka Klubu Inwestorek Indywidualnych Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Dzieli się swoim doświadczeniem jako Mentorka oraz jurorka w konkursach startupowych i biznesowych.
Jacek Masłowski
Trener, coach, psychoterapeuta z 20-letnim doświadczeniem. W swojej karierze przeszedł drogę od stanowiska przedstawiciela handlowego aż do dyrektora sprzedaży, pracując m.in. dla Perfetti Van Melle Polska, Krat Jacobs Suchard, Lisner i Carlsberg Polska. Przeszkolił około 10 000 osób na stanowiskach od młodszego przedstawiciela handlowego po prezesa zarządu. Specjalizuje się w coachingu, szeroko pojętym kierowaniu zespołami, technikach sprzedaży oraz zarządzaniu rozwojem kompetencji. Prowadzi także szkolenia z zakresu rozwiązywania konfliktów, umiejętności interpersonalnych, asertywności, perswazji, inteligencji emocjonalnej, a także systemów ocen i rekrutacji. Ukończył szkołę trenerów i terapeutów w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Współzałożyciel i prezes Fundacji Masculinum oraz Instytut Psychoterapii Masculinum. Autor licznych artykułów i felietonów publikowanych na łamach Sensu, Urody Życia, Zwierciadła, Newsweek Psychologia. Współautor książek „Czasem czuły, czasem barbarzyńca” oraz „Czasem święta czasem ladacznica”. Współprowadzący audycje w TOK FM. 
Agata Loewe-Kurilla, PhD

Psycholożka kliniczna i międzykulturowa, psychoterapeutka systemowa, seksozofka, seksuolożka, certyfikowana sex coach, założycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności. Od 2009 roku współpracuje z instytucjami działającymi na rzecz równości w zakresie płci, genderu, seksualności oraz relacji i dostępu do praw seksualnych człowieka. Współtworzy podcast Seksozoficznie. Prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną. Organizuje i prowadzi zajęcia dla osób, które chcą lepiej rozumieć własną seksualność oraz profesjonalnie pomagać innym w tym zakresie. Jest jedną z pierwszych organizatorek Treningu SAR w Europie. Związana ze Światową Organizacją Zdrowia Seksualnego (WAS), amerykańskim SexCoachU oraz brytyjskim Pink Therapy. Wykłada na Uniwersytecie SWPS. Popularyzuje wiedzę na temat seksu w mediach i publikacjach naukowych.
Monika Rajska-Wolińska

Monika jest przewodniczącą polskiego Chapteru Young Presidents’ Organization i członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors. Działa jako mentorka w Urban Land Institute. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem także w stowarzyszeniach takich, jak Fundacja Liderek Biznesu i Vital Voices. Zdobyła wiele prestiżowych nagród branżowych, w tym Profesjonalisty Roku CEE Quality Awards (2015), Infuencer of the Year w konkursie Top Women in Real Estate (2019), Female Champion of Change Sukcesu Pisanego Szminką (2019). Znalazła się także w gronie laureatów plebiscytu BrandMe CEO, organizowanego przez magazyn Forbes pt. „Liderzy XXI wieku”.

Jako Dyrektor Generalna Colliers w Europie Środkowo-Wschodniej, odpowiada za całość działań strategicznych i operacyjnych firmy w regionie. Jest także jednym z dziewięciu członków wchodzących w skład zarządu Colliers EMEA Board, który określa kierunki rozwoju firmy w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Pod jej przewodnictwem Colliers uruchomił 6 biur w miastach regionalnych, a zatrudnienie wzrosło niemal o 70%. 
Urszula Okarma

Rozpoczęła karierę zawodową w Zakładzie Energetycznym Wrocław jako specjalistka do spraw księgowości. W 1999 r. pracowała jako kierowniczka biura Rady Gminy w Urzędzie Gminy Długołęka, a w latach 1999-2001 jako kierowniczka działu prewencji w SKK Kredyt S.A. Ze Spółką jest związana od 2002 r., kiedy objęła stanowisko dyrektorki departamentu windykacji telefonicznej oraz dyrektorki pionu obsługi instytucji finansowych. Od 2006 r. jest członkinią Zarządu. Ukończyła Kierunek Finanse i Bankowość na Wydziale Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, uzyskując tytuł magistra.
W Grupie KRUK odpowiada za obszary związane z nabywaniem portfeli wierzytelności.

Katarzyna Olszyńska
Psycholożka biznesu, asesor, trenerka rozwoju indywidualnego, coach/mentorka. Absolwentka dwóch kierunków studiów: Marketing and Management na polsko-amerykańskiej uczelni National-Louis University oraz Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Wykładowczyni na studiach MBA w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Prowadzi badania w zakresie rywalizacji i kooperacji kobiet w biznesie.

Pracuje z menadżerami na całym świecie. Specjalizuje się w kompleksowym rozwoju pracownika – od diagnozy kompetencji po dalsze działania rozwojowe, zwłaszcza w obszarze kompetencji miękkich, w tym: skutecznego przywództwa (kompetencje liderskie), radzenia sobie w sytuacjach trudnych, wprowadzania i zarządzania zmianami w organizacji, zarządzania zespołem (psychologia zarządzania), wykorzystywania technik coachingowo-mentoringowych. Wypracowała ponad 5000 godzin indywidualnych spotkań coachingowych, przeprowadziła ponad 900 badań kompetencji metodą Assessment/Development Center.

Jest współautorką książki „LIDER (NIE)IDEALNY. 14 lekcji skutecznego przywództwa”.
Koprowska
Joanna Koprowska

Dziennikarka, redaktorka, copywriterka, doradczyni ds. storytellingu biznesowego i komunikacji. Od ponad pięciu lat związana z ICAN Institute. Wspiera wszelkie inicjatywy popularyzujące kobiety w biznesie. Jest laureatką nagrody głównej w konkursie “Pióro odpowiedzialności” za tekst "Czas próby dla kobiet", w którym sygnalizowała wpływ pandemii na sytuację zawodową kobiet. Prowadzi autorski podcast „Sekrety Mistrzów”, w którym wraz z zaproszonymi gośćmi poszukuje recepty na sukces bez wyrzeczeń.

Katarzyna Kloskowska-Kustosz

Od ponad dwudziestu lat związana z branżą doradczo-szkoleniową. Jedną z jej nietypowych specjalizacji jest rozwój siły i odporności psychicznej, którą pomaga rozwijać poprzez coaching, wykłady i szkolenia. Prowadziła badania populacji polskiej w tym obszarze, współpracując z prof. Peterem Cloughem i dr. Doughiem Strycharczykiem. Współautorka programu Mental Win, skierowanego do polskich sportowców, z którego korzystała m.in. Legia. W pracy coacha i konsultanta łączy doświadczenia właściciela firmy, menedżera, executive coacha, trenera umiejętności menedżerskich i psychologa. Ten mix wiedzy i doświadczeń pozwala jej „widzieć więcej” i dzięki temu skutecznie wspierać Klientów w budowaniu ich biznesu oraz zwiększaniu ich osobistej efektywności. Wierzy, że we wszystkich obszarach, które zależą od nas, niemożliwe można uczynić możliwym, …wystarczy tylko znaleźć sposób.
Milena Grela-Parandyk

Psycholożka kliniczna, psychoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień i współuzależnienia, trenerka umiejętności psychospołecznych, nauczycielka akademicka. Prowadzi psychoterapię indywidualną, terapię par oraz grupową. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie ze specjalizacją psychologii klinicznej. W Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA uzyskała kompetencje trenerskie w zakresie umiejętności psychospołecznych. Pomaga osobom, które doświadczają trudności: w relacjach z ludźmi, w związkach, w radzeniu sobie z własnymi emocjami; pomaga osobom cierpiącym na zaburzenia osobowości oraz osobom uzależnionym.
Anna Rudnicka-Sipayłło
Od 1993 roku menedżerka, konsultantka i doradczyni w dziedzinie public relations, komunikacji oraz relacji inwestorskich. W latach dziewięćdziesiątych współtworzyła agencję Ciszewski Public Relations – jedną z pierwszych na polskim rynku. Specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej: opracowywaniu strategii budowania/umacniania wizerunku firm, ich strategii komunikowania oraz polityki informacyjnej, pozycjonowaniu eksperckim, budowaniu wizerunku marki osobistej, komunikacji z mediami, zarządzaniu informacją w sytuacji kryzysowej. Przeprowadziła szereg szkoleń z zakresu komunikacji z mediami i zarządzania informacją w sytuacji kryzysowej.

Doświadczenie zdobywała opracowując i wdrażając strategie komunikacji dla polskich i międzynarodowych klientów z sektorów: finansowego (Citibank, Nationwide, Winterthur, Credit Suisse, AXA), nowych technologii (m.in. IBM, Genesis, Microsoft, Xerox, Quantum), inwestycyjnego / nieruchomości (m.in. GTC, Neinver Polska, Centrum Development & Investments, MGPA, BlackRock Polska, Tristan Capital Partners, Golub GetHouse Polska, Hochtief Polska, Hines) oraz health-care (m.in. Alima Gerber, GlaxoSmithKline, Kimberly Clark), motoryzacyjnego (m. in. Ford Distribution Polska, Volvo Auto Polska, Nissan) i wielu innych spółek. W 2001 roku założyła Agencję Advanced PR, która z powodzeniem zarządza do dzisiaj.

Anna Rudnicka-Sipayłło lubi podróże, książki i ludzi. Jej ulubiony cytat to zdanie Norberta Wienera, twórcy cybernetyki: „Nigdy nie jestem pewien tego, co powiedziałem dopóki nie usłyszę odpowiedzi”.

Dr n. med. Marzena Mazurek

Ginekolożka-położnik. Pasjonatka swojej pracy, była wieloletnia adiunkt Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Wykładowczyni na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Autorka wielu publikacji medycznych i artykułów o zdrowiu. Badaczka - prowadzi liczne badania kliniczne dotyczące endometriozy, antykoncepcji czy hormonalnej terapii zastępczej. Prywatnie entuzjastka podróży i kultury hiszpańskiej.

Malwina Faliszewska

Trenerka, mentorka i ICF coach, certyfikowana Gallup Strength coach. Wspiera kobiety w budowaniu kariery oraz pewności siebie. Autorka książek "Sięgaj po więcej" oraz "Uwolnij swój talent", mówczyni TEDxWarsawWomen, autorka kursu pewności siebie online "Sięgaj po więcej z Forbes Women" oraz cyklu podcastów "Sięgaj po więcej" jak również wielu artykułów o tematyce różnorodności i rozwoju pracowników. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe, w szczególności w obszarze HR, które zdobywała w międzynarodowych korporacjach. Jako Learning & Development i Diversity & Inclusion Senior Manager w Deloitte odpowiadała za procesy związane z rozwojem pracowników, budowanie strategii różnorodności i kultury włączającej. Z pełną pasją angażuje się w wydarzenia i inicjatywy poświęcone kobietom w biznesie. Uwielbia czytać inspirujące książki. Prywatnie dumna żona i mama dwóch córek Mai i Lili. 
Aleksandra Tokarewicz

Posiada wieloletnie doświadczenie biznesowe m.in. w takich obszarach jak budowanie wartości rynkowej spółek, skalowanie biznesu oraz projektowanie i wdrażanie rozwiązań technologicznych. Jest ekspertką z zakresu strategii rozwoju produktu, marketingu produktowego oraz sprzedaży - zarówno na rynku B2B, jak i B2C. Od ponad 17 lat współpracuje z działami HR, dostarczając przede wszystkim rozwiązania z zakresu benefitów pracowniczych (systemy kafeteryjne, sportowe i programy wellness). Zanim dołączyła do Helping Hand, jako CEO związana była z OK System S.A. oraz Medicover Benefits. Pełniła także rolę członkini zarządu w Grupie Job. Aleksandra jest absolwentką dwóch programów biznesowych ICAN Institute: ICAN Management oraz ICAN Innovation. Pasjonatka literatury (głównie z zakresu psychologii i filozofii), sztuki nowoczesnej i jeździectwa.
Lek. Med. Agata Strukow

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej oraz studiów podyplomowych Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Psychologii biznesu dla menedżerów na Akademii Leona Koźmińskiego.
Marta Drinčić

Psycholog ze specjalnością: psychologia zmiany, terapeuta, interwent kryzysowy, trener rozwoju osobistego i zawodowego. Ekspertka w audycjach radiowych i programach telewizyjnych. Autorka artykułów na temat roli psychologii w biznesie.


Prowadzi szkolenia, warsztaty oraz indywidualne spotkania rozwojowe z klientami biznesowymi. Wspiera m.in. liderki i liderów oraz ich zespoły w budowaniu samoświadomości oraz w korzystaniu ze swoich predyspozycji indywidualnych (zasobów). Pracuje z osobami doświadczającymi kryzysu sytuacyjnego, rozwojowego, egzystencjalnego czy środowiskowego. 
Anna Berczyńska

Dyrektorka Zarządzająca centrum usług wspólnych z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży BPO/SSC.
W okresie między 2009-2013 pracowała jako menadżerka działu outsourcingu w Itella Information dostarczającej rozwiązania F&A i IT dla klientów z obszaru europejskiego, była również odpowiedzialna za rozwój operacji na terenie Europy.
W roku 2013 rozpoczęła swoją karierę w sektorze usług wspólnych i od tamtej pory tworzyła start-up’y i zarządzała operacjami dla korporacji amerykańskiej i europejskich.
W tym samym czasie udzielała się w programie mentoringowym EY, fundacji “Pomiędzy”, Kongresie Kobiet, m.in. będąc członkinią rady programowej czy też organizując pierwszą edycję wrocławskiego Mentoring Walk w ramach Vital Voices Chapter Poland. Jako ceniona ekspertka w branży jest autorką artykułów i występowała jako prelegentka w wielu konferencjach BPO/SSC w Barcelonie, Budapeszcie, Poznaniu i Warszawie.

Izabela Farenholc
Dziennikarka i redaktorka. Jej wywiady oraz teksty ukazują się w Wysokich Obcasach, współpracowała m.in. z magazynami Glamour, Twój Styl, Newsweek, Sens, Zwierciadło. Była naczelną magazynu dla rodziców Gaga. Interesuje ją psychologia, zdrowie, tematy związane z rozwojem dzieci. Pisze książkę o menopauzie, bo - jak mówi - marzy o tym, żeby kobiety nie wstydziły się swojego wieku i wyglądu w drugiej połowie życia. 
Anna Fogtman 

Specjalistka od załogowej eksploracji kosmosu. Pracuje w Europejskim Centrum Astronautów (EAC), Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jej praca skupia się wokół opracowywania strategii ochrony zdrowia astronautekk i astronautów ESA podczas misji kosmicznych poza niską orbitę okołoziemską oraz na koordynacji badań naukowych na platformach ESA, zwłaszcza w dziedzinie ochrony przed promieniowaniem kosmicznym. Badaczka efektów biologicznych promieniowania kosmicznego na ciało człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnej wrażliwości na promieniowanie. Przed dołączeniem do zespołu EAC, pracowała na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Instytucie Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, gdzie badała wpływ zmieniających się czynników środowiskowych na komórkowe sieci genetyczne. Tytuł doktora otrzymała na Polskiej Akademii Nauk, a wsześniej pracowała w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputrerowego w Warszawie. Ukończyła Uniwersytety: Wrocławski i Warszawski. Jest współautorką ponad 30 publikacji naukowych i dwóch zgłoszeń patentowych. 
Barbara Baran

Stypendystka Wolnego Uniwersytetu w Brukseli, współautorka międzynarodowych publikacji. Przez ostatnie 5 lat współtworzyła i nadzorowała merytorycznie działania Fundacji SEXEDPL - największej organizacji w Polsce zajmującej się edukacją seksualną. Należała również do zarządu fundacji. Opiekunka merytoryczna książki "Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”, współautorka książki „SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców”. Ekspertka z cyklu o seksualności kobieta.gazeta.pl oraz audycji radiowej Sexmisja w Newonce radio. Współpracowała z wieloma NGOsami, m.in. Kampania Przeciw Homofobii, Amnesty International. Wypowiada się się w takich mediach jak m.in.: Dzień dobry TVN, TVN24, Vouge, Gazeta.pl, TOK FM, Polsat. Autorka licznych warsztatów z obszarów zdrowia psychicznego oraz seksualnego dla grup biznesowych, kadry medycznej, nauczycielskiej, rodzin.

Powrót do strony głównej