Mobirise Website Builder

Bezpieczne środowisko pracy dotyczy nie tylko przestrzeni fizycznej, ale także psychicznej. W 2020 roku spośród 16,3 mln osób pracujących 7,3 mln wskazało występowanie w miejscu pracy czynników, które mogą mieć niekorzystny wpływ na dobrostan psychiczny. Czynniki takie jak stres czy brak komunikacji przekładają się na funkcjonowanie całej organizacji oraz wzrost kosztów pracodawców

Dlaczego to właśnie dbanie o zdrowie psychiczne pracowników jest jednym z pierwszych kroków do tworzenia bezpiecznego środowiska pracy?

Między innymi na to pytanie eksperci odpowiedzą podczas bezpłatnego webinaru dedykowanego działom BHP i HR, managerom oraz liderom.
Podczas wydarzenia eksperci skupią się na strategiach zapobiegania wypadkom oraz tworzenia bezpiecznego środowiska pracy (w kontekście psychicznym i fizycznym). Rozumiejąc kompleksowość wyzwań, będziemy mieli okazję zgłębić temat zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej.

Start:  wtorek, 27 lutego 2024, godz. 10:00

Formuła: Spotkanie live-online

Czas trwania: 90 minut

Dla kogo jest to spotkanie?

Mobirise Website Builder
Specjaliści działu BHP
Mobirise Website Builder
Specjaliści działu HR
Mobirise Website Builder
Liderzy,
Managerowie,
Właściciele firm

Agenda

Co mówią statystki, czyli w liczbach o kondycji psychicznej pracownika i jej wpływie na
wypadkowość w miejscu pracy.
  • Koszty ponoszone na skutek wypadków, zwolnień z powodu słabej kondycji psychicznej lub pobytu na rehabilitacji.
  • Koszt zastąpienia pracownika, wysokość składki ubezpieczeniowej płaconej przez firmy.
Główne powody, dla których dochodzi do wypadków w pracy:
  • Potencjalne źródła stresu w środowisku pracy (wewnętrzne/zewnętrzne/środowiskowe).
  •  Kondycja psychiczna jako jeden z istotnych i niezauważanych czynników wpływających na wypadkowość w miejscu pracy.
  •   Skutki nieprzemyślanych lub zaniedbanych działań organizacyjno-proceduralnych.
Na czym polega audyt BHP i jak eksperci mogą ułatwić firmom realizację podstawowych zadań w tym zakresie?  
Skuteczna strategia bezpiecznego środowiska pracy.
  •  Holistyczne podejście do zarządzania bezpieczeństwem i zdrowiem w organizacji.
  •  Czy organizacja musi wszystko robić sama - gdzie szukać wsparcia?
Znaczenie kapitału ludzkiego: norma ISO 45003 oraz wdrożenie działań wpisujących się w „Social” w strategii ESG
  •  Jak firmy dbające o dobrostan pracowników wyróżniają się na rynku? (case study)
  •  Skuteczne wdrożenie strategii Bezpieczeństwa i Zdrowia w Środowisku Pracy.

Prelegenci i prelegentka:

Mobirise
Adam Mikoś
- Interim | Shadow Health & Safety Manager, ekspert ds. procesów zarządzania bezpieczeństwem i zdrowiem w środowisku pracy | Safety4All

Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, zdobywca wykształcenia z zakresu Geoinżynierii, Bezpieczeństwa w środowisku pracy, Zdrowia Publicznego i Ratownictwa Medycznego. Zawodowo specjalizuje się w budowie i zarządzaniu działami bezpieczeństwa pracy w międzynarodowych organizacjach, takich jak Grupa LUX MED i DHL Parcel. Aktywny uczestnik międzynarodowych grup roboczych, m.in. BUPA Global Health & Safety Leads i e-commerce DHL Health & Safety Leaders Group. W latach 2016-2020 był zewnętrznym ekspertem w Zespole ds. Promocji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, pracując nad rekomendacjami zmian prawnych w Polsce. Ekspert w ratownictwie medycznym, zdrowiu publicznym i prewencji chorób, prelegent na licznych konferencjach branżowych.

Mobirise
Wojciech Semmerling
- Ekspert rynku ubezpieczeń | Współinicjator Projektu Safety4All | Shadow Manager | Mentor

Doświadczony ekspert rynku ubezpieczeń, współinicjator Projektu Safety4All oraz Shadow Manager i Mentor. Z ponad 30-letnim doświadczeniem w budowaniu i zarządzaniu zespołami brokerskimi, skupia się na efektywnym zarządzaniu ryzykiem i optymalizacji programów ubezpieczeniowych. Jego holistyczne podejście do bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy znalazło wyraz w inicjatywie Safety4All, której celem jest wspieranie organizacji w wdrażaniu strategii bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników. Jako autor publikacji i artykułów, dzieli się wiedzą na temat nowych trendów i praktyk w obszarze ubezpieczeń, będąc cenionym ekspertem branżowym.
Mobirise
Milena Grela-Parandyk
- Psycholożka | Psychoterapeutka | Chief Therapist Helping Hand

Psycholożka kliniczna, psychoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień i współuzależnienia, trenerka umiejętności psychospołecznych, nauczycielka akademicka. Prowadzi psychoterapię indywidualną, terapię par oraz grupową. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie ze specjalizacją psychologii klinicznej. W Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA uzyskała kompetencje trenerskie w zakresie umiejętności psychospołecznych. Pomaga osobom, które doświadczają trudności: w relacjach z ludźmi, w związkach, w radzeniu sobie z własnymi emocjami; pomaga osobom cierpiącym na zaburzenia osobowości oraz osobom z uzależnionym.
Spotkanie poprowadzi Anna Kruszczyńska, Program Director Helping Hand

Partner merytoryczny

Mobirise

Safety4all

Bezpieczeństwo w środowisku pracy rozumieją holistycznie. Myśląc o nim skupiają się zarówno na działaniach ukierunkowanych na prewencji wypadków, jak również promocji i profilaktyce zdrowotnej, która ich zdaniem odgrywa ogromną rolę w cyklu życia pracownika oraz ma wpływ na wykonywaną przez niego pracę. Oba te aspekty łączą ze sobą tworząc całościowy system działań sprzyjających budowaniu kultury bezpieczeństwa i zdrowia organizacji.

Partner medialny

Mobirise

Portal BHP.pl

pierwszy i największy serwis o tematyce BHP. Znajdziesz tam przepisy bhp, oceny ryzyka zawodowego, dowiesz się, jakie są najnowsze zasady BHP. Na portalu BHP znajdziesz informacje zweryfikowane przez ekspertów-praktyków.

Kim jesteśmy?

Helping Hand to platforma wellbeingowa, dostarczająca kompleksowe wsparcie zdrowia psychicznego pracodawcom i pracownikom. Dzięki naszemu rozwiązaniu zoptymalizujesz koszty wynikające ze złego samopoczucia pracowników oraz zwiększysz zaangażowanie i poprawisz efekty biznesowe.

65 tys.

użytkowników Platformy

5 tys.

przeszkolonych
menadżerów

+200

sprawdzonych
ekspertów

+1000

materiałów edukacyjnych

Zaobserwuj nas

Zaufali nam

Zapisz się na spotkanie

© Copyright 2024
Made with ❤️ by Helping Hand Team
Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.