Mobirise
Maria Krawczyńska
Ekspertka, praktyczka i menedżerka z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zrównoważonego rozwoju, ESG, CSR i zrównoważonych finansów.

Od listopada 2021 roku członkini grupy roboczej ds. wypracowania jednolitego standardu raportowania zrównoważonego rozwoju (ESRS) dla UE (zgodnie z CSRD) w ramach prac EFRAG. Członkini Grupy Roboczej ds. raportowania niefinansowego przy Ministerstwie Finansów. Członkini Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej oraz Rady Innowatorów ESG Polskiego Stowarzyszenia ESG; wykładowczyni uczelni Łazarskiego.

Od 2017 roku odpowiedzialna za zarządzanie i realizację Strategii CSR i Zrównoważonego Rozwoju oraz integrację aspektów ESG z celami biznesowymi Banku BNP Paribas, a także rozwój obszaru zrównoważonych finansów. Skuteczność podejmowanych działań została potwierdzona m.in. poprzez trzykrotne uzyskanie przez Bank pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019, 2020 oraz 2021, a także licznych nagród i wyróżnień w obszarze odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. Inicjatorka programu Bank Zielonych Zmian. Członkini Zarządu Fundacji BNP Paribas.

Prywatnie aktywna społeczniczka i wolontariuszka. Głęboko wierzy w synergię celów biznesowych i społecznych, z dewizą „po pierwsze człowiek”.
Mobirise
Marcin Wystrychowski

Od 13 lat współtworzy kilkudziesięcioosobową firmę. Miejsce i społeczność, w którym praca spotyka się z życiem, a życie z pracą. Relacje z emocjami, różnorodność z tolerancją, a wartości i przyjaźń ze wsparciem. Szczerze i bez filtrów na Instagramie. Miarą sukcesu są dla niego poziom zajarania zespołu, zadowolenie klientów oraz zerowa rotacja.

Wierzy w to, że rolą pracodawcy powinno być więcej i inaczej, niż dotychczas. Dalej. Jego wizją jest firma, w której wspiera się pracownika w życiu codziennym, buduje wspólnie wellbeing i szczery zrównoważony rozwój. Gdzie employer & employee są dla siebie partnerami. Wraz z zespołem pragnie podzielić się swoimi doświadczeniami, inspirować i dodawać codziennie kolejne cegiełki do budowy takich firm u klientów. Za pomocą praktycznych rozwiązań wspierających zaangażowanie i wellbeing obsługiwać świadome i duże firmy w Europie w budowie ich „community”.

Przed własną transformacją i budową samoświadomości doświadczenia zdobywał w kilku międzynarodowych korporacjach z branży profesjonalnej, a także współtworzył firmę doradztwa strategicznego. Szczęśliwy mąż oraz tata dwójki nastolatków, kiepski opiekun kota i psa. Pasjonat metodologii Insights i wyznawca Simona Sinka.

Mobirise
Rafał Wiatr

Radca prawny, Partner zarządzający w Kancelarii Radców Prawnych Wiatr i Partnerzy.

W swej praktyce zajmuje się głównie doradztwem w toku złożonych transakcji handlowych. Ma również bogate doświadczenia w reprezentowaniu klientów w skomplikowanych sporach gospodarczych.

Mobirise
Tomasz Wiśniewski
Doktor nauk ekonomicznych, Przewodniczący Rady Nadzorczej GPW Benchmark S.A. oraz wicedyrektor Działu Rozwoju Produktów Informacyjnych i Wskaźników na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, odpowiedzialny za realizację strategii ESG dla rynku kapitałowego.

W 2009 roku odpowiadał za uruchomienie pierwszego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie w Europe Centralnej – RESPECT Index.
W 2013 roku z jego inicjatywy GPW, jako ósma giełda na świecie przystąpiła do inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Sustainable Stock Exchanges. Natomiast w 2019 roku odpowiadał za wprowadzenie indeksu WIG-ESG – pierwszego benchmarku ESG dla krajowego funduszu inwestycyjnego.

W ostatnim okresie koordynował publikację pierwszego na rynku polskim przewodnika ESG dla spółek: „Wytyczne do raportowania ESG. Przewodnik dla spółek notowanych na GPW” oraz Strategię ESG dla rynku kapitałowego.
Od wielu lat związany z zagadnieniami ESG m.in. jako członek Platformy Zrównoważonych Finansów Ministerstwa Finansów oraz zespołu ds. zrównoważonego rozwoju i CSR Ministerstwa Funduszy i Polityk Regionalnej.
Mobirise
Aleksandra Tokarewicz

Posiada wieloletnie doświadczenie biznesowe m.in. w takich obszarach jak budowanie wartości rynkowej spółek, skalowanie biznesu oraz projektowanie i wdrażanie rozwiązań technologicznych. Jest ekspertką z zakresu strategii rozwoju produktu, marketingu produktowego oraz sprzedaży - zarówno na rynku B2B, jak i B2C. Od ponad 17 lat współpracuje z działami HR, dostarczając przede wszystkim rozwiązania z zakresu benefitów pracowniczych (systemy kafeteryjne, sportowe i programy wellness). Zanim dołączyła do Helping Hand, jako CEO związana była z OK System S.A. oraz Medicover Benefits. Pełniła także rolę członkini zarządu w Grupie Job. Aleksandra jest absolwentką dwóch programów biznesowych ICAN Institute: ICAN Management oraz ICAN Innovation. Pasjonatka literatury (głównie z zakresu psychologii i filozofii), sztuki nowoczesnej i jeździectwa.
Mobirise
Andrzej Gutowski

Jako Dyrektor ds. ESG odpowiada za lokalną implementację globalnej strategii Colliers w zakresie ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego. Od blisko 10 lat zajmuje się doradztwem i koordynacją procesów certyfikacji nieruchomości komercyjnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Wspiera najemców i właścicieli nieruchomości w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, wdrażaniu zielonych praktyk oraz dostosowywaniu strategii certyfikacji do potencjału i aspiracji firm, uwzględniając specyfikę budynku i jego wnętrz. Jako specjalista w zakresie systemów LEED, BREEAM, WELL i Fitwel, a także tych skupionych na temacie bezpieczeństwa, jak WELL HSR (Health-Safety Rating) oraz Fitwel VR (Viral Response) doradzał w procesach certyfikacji ponad 50 projektów - zarówno nowych, jak i istniejących budynków oraz wnętrz komercyjnych.
Mobirise
Malwina Faliszewska

Strateżka i konsutlantka Learning & Development oraz
Diversity & Inclusion trenerka, mentorka i ICF coach, certyfikowana Gallup Strengths
coach.
Autorka książek "Sięgaj po więcej" oraz "Uwolnij swój talent", mówczyni TEDxWarsawWomen, autorka kursu pewności siebie online "Sięgaj po więcej z Forbes Women" oraz cyklu podcastów "Sięgaj po więcej" jak również̇ wielu artykułów o tematyce różnorodności i rozwoju pracowników.
Wspiera firmy i zespoły w budowaniu kultury bazującej na mocnych stronach pracowników oraz otwartej na różnorodność́ i włączanie. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe, w szczególności w obszarze HR, które zdobywała w międzynarodowych korporacjach. Jako Learning & Development i Diversity & Inclusion Senior Manager w Deloitte odpowiadała za procesy związane z rozwojem pracowników, wdrażanie kultury coachingowej, procesy oceny pracowniczej,
onboarding, budowanie strategii różnorodności i kultury włączającej.
Mobirise
Magdalena Legęć

Jako dyrektorka, wiceprezeska, członkini rad nadzorczych od ponad 25 lat zdobywała doświadczenie w międzynarodowych instytucjach finansowych kierując funkcją HR zarówno w czasach koniunktury gospodarczej jak i kryzysu. Pełniąc role krajowe i regionalne w bankach ABN AMRO, Royal Bank of Scotland, Unicredit, Pekao S.A., BGŻ i BNP Paribas nabyła praktyczne doświadczenie operacyjne i strategiczne w zakresie prowadzenia biznesu oraz budowania marki osobistej i wywierania wpływu w złożonych strukturach i różnorodnych kulturach.
Mobirise
Beata Molska

Psycholog biznesu, trener, coach, wykładowca akademicki oraz wieloletni dyrektor personalny. Aktualnie w trakcie certyfikacji z zakresu Psychoterapii w nurcie Gestalt. Z branżą HR związana od ponad 20-stu lat. Jako certyfikowany coach prowadzi executive coaching, team coaching, szkolenia kadry managerskiej i sił sprzedażowych, a także kompleksowo wdraża strategię personalną w firmie.

Realizowała takie projekty jak: job grading, outplacement, restrukturyzacje przy połączeniu spółek, pamiętając, że nawet w tak trudnych okolicznościach człowiek i jego dobrostan jest w centrum uwagi. Jest fanem digitalizacji i systemowych rozwiązań w organizacjach - wielokrotnie wdrażała narzędzia i technologie wspierające procesy HR, platformy i inne rozwiązania związane z projektowaniem efektywnych szkoleń i programów rozwojowych, ścieżek kariery i projektów talentowych.

W Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie bywa także wykładowcą, ukończyła studia magisterskie w zakresie Psychologii Biznesu oraz MBA. Na UW zdobyła certyfikat trenera kończąc Podyplomowe Studium Terapii i Treningu grupowego. Jako Dyrektor Personalny pracowała przez ponad 17 lat w wielu korporacjach z branży finansowo-ubezpieczeniowej, logistycznej i produkcyjnej. Od ponad 20 lat jest właścicielem firmy doradczo szkoleniowej HR ACCELERATE, w ramach której wiele lat pracowała także jako HR Interim Manager. Posiada uprawnienia certyfikacyjne do licznych narzędzi psychometrycznych i testów umiejętności, w tym m.in.: Insightful Profiler IP coach 121, FRIS style myślenia, Extended DISC, SHL i inne.

© Made by Helping Hand Team. All Rights Reserved.